Bardzo ciekawe spotkanie oglądamy dzisiaj na The Amex! Manchester City szybko objął prowadzenie po golu Ilkaya Gündogana już w 2. minucie. Jednak chwilę później João Cancelo wyleciał z boiska za faul na Dannym Welbecku.

Brighton przejęło inicjatywę do końca pierwszej połowy, ale gospodarze nie byli w stanie pokonać Edersona przed przerwą. Druga część spotkania rozpoczęła się za to od potężnego uderzenia Mistrzów Angli!

Phil Foden przejął piłkę na własnej połowie, prowadził ją przez 50. metrów i na koniec wpakował do siatki! Kapitalne umiejętności pokazał w tej akcji wychowanek Obywateli i przy okazji ośmieszył defensywę Mew.

Po chwili odpowiedział jednak Leandro Trossard po fatalnym błędzie Rodriego i Brighton przegrywa już tylko 1:2. Szykuje nam się pasjonująca końcówka tego pojedynku!