Niebywale rozpoczął się mecz Liverpoolu z Realem Madryt! The Reds szybko objęli prowadzenie 2:0. Darwin Núñez trafił piętą, a Mohamed Salah wykorzystał wielbłąd Thibaut Courtois! Królewscy zdołali jednak odpowiedzieć.

Rewanż za zeszłoroczny finał Ligi Mistrzów nadszedł już w 1/8 finału bieżących rozgrywek i rozpoczął się od niemałego grzmotu! Podnoszący się po kryzysie Liverpool zadał rywalom dwa błyskawiczne ciosy. Podopieczni Jürgena Kloppa wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie. Podanie Mohameda Salaha w szesnastkę wykorzystał Darwin Núñez. Urugwajczyk trafił efektownym strzałem piętą.

Zaledwie dziesięć minut później Egipcjanin podwyższył wynik. Wykorzystał fatalny błąd Thibaut Courtoisa. Belg dostał piłkę od Daniego Carvajala. Wydawało się, że ma ją opanowaną, ale ta mu odskoczyła. W efekcie rywal mógł spokojnie wpakować ją do siatki.

Gola kontaktowego dla gości tuż po upływie 20 minut strzelił Vinicius Junior. Cóż to jest za mecz, cóż to jest za tempo!