Cóż to był za strzał! Silny, precyzyjny, nie do obrony i przede wszystkim skuteczny! Oto najlepszy gol września w Premier League wybrany w głosowaniu na naszej facebookowej grupie Futbol w Anglii.

Za najładniejsze trafienie pierwszego miesiąca zmagań na murawach angielskiej ekstraklasy uznaliście bramkę Jamesa Maddisona z meczu przeciw Manchesterowi City. Leicester urządziło sobie strzelaninę na Etihad, pięciokrotnie pokonując Edersona. Anglik pojawił wszedł z ławki w 69. minucie, zmieniając Dennisa Praeta i już osiem minut później wpisał się na listę strzelców.

Rozgrywający Lisów przyjął piłkę blisko lewej strony boiska, po czym zszedł do środka, podniósł głowę i zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów. Wyszło perfekcyjnie! Wychowanek Coventry City oddał silny, podkręcony strzał i przymierzył w górny róg bramki rywali, podwyższając prowadzenie gości na 4:1.

W tym samym spotkaniu pięknymi bramkami popisali się również Riyad Mahrez oraz Jamie Vardy. Niemniej, Maddison w naszej ankiecie pozostawił konkurencję daleko z tyłu. Jego trafienie zostało uznane za najlepszy gol września w Premier League, zdobywając 42% głosów.

Źródło: kanał Manchesteru City na YT

Pozostałych kandydatów do tego miana, czyli bramki Reece’a Jamesa, Dennisa Praeta, Marcusa Rashforda i Riyada Mahreza możecie obejrzeć TUTAJ.