Już od jakiegoś czasu mówiło się, że Christian Eriksen jest gotów, aby wrócić do gry. Z powodu przepisów medycznych Serie A, zabraniających występowanie z wszczepionym rozrusznikiem serca, zawodnik musi kontynuować karierę poza granicami Włoch. Jak informuje The Athletic, Brentford zaoferowało Duńczykowi podpisanie umowy do końca bieżącego sezonu.

Eriksen jest wolnym agentem po tym, jak w zeszłym miesiącu rozwiązał kontrakt ze swoim dotychczasowym klubem – Interem Mediolan. Przed rozstaniem z Nerazzurri 29-latek  zadeklarował ambicję wznowienia kariery, mówiąc, że jego celem jest wyjazd wraz z reprezentacją Danii na Mistrzostwa Świata w Katarze, które odbędą się jeszcze w tym roku.

Agent piłkarza, Martin Schoots, powiedział, że powrót do angielskiego futbolu „byłby jak powrót do domu”. Eriksen w latach 2013-2020 reprezentował barwy Tottenhamu, zaliczając ponad 300 występów dla drużyny z północnego Londynu.

Dziennikarz Jay Harris donosi, iż Duńczyk otrzymał już propozycję współpracy, która miałaby obowiązywać na razie jedynie do końca obecnej kampanii. Ma jednak zawierać opcję przedłużenia umowy na kolejny sezon. Ruch wydaje się idealnym posunięciem dla obu stron. Drużyna Premier League zyskuje doświadczonego zawodnika, który doskonale zna ligę, a Eriksen zapewniłby sobie stabilizację, potrzebną w przygotowaniach do tegorocznego Mundialu w Katarze. W Brentford pomocnik czułby się jak w domu. W ekipie Thomasa Franka znajduje się obecnie ośmiu Duńczyków, a i sam menedżer Pszczół jest tej samej narodowości.

Kanał Angielskie Espresso na Youtubie