Jan Bednarek otwiera wynik wtorkowego starcia na St Mary’s Stadium przeciwko Brentford. Polak, podobnie jak na początku grudniu z Leicester, zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku skierował piłkę do siatki rywali. Tym samym środkowy obrońca Świętych został samodzielnym liderem klasyfikacji polskich strzelców w Premier League!

Gospodarze spotkania od początku narzucili przyjezdnym swoje warunki i chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 5. minucie podopieczni Ralpha Hasenhüttla otrzymali rzut rożny z lewej strony boiska. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł nie kto inny jak James Ward-Prowse. Anglik świetnie dośrodkował piłkę na 3-4 metr przed bramkę Álvaro Fernándeza. Tam w odpowiednim czasie znalazł się wychowanek Lecha Poznań, który przeskoczył nad kryjącym go Pontusem Janssonem i skierował piłkę do sieci.

Dla Bednarka to już 3. bramka w tym sezonie Premier League (2. po asyście Ward-Prowse’a) i zarazem 6. w jego karierze na Wyspach. To pozwoliło mu wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu najskuteczniejszych Polaków w angielskiej ekstraklasie, wyprzedzając Mateusza Klicha.