Fantasy: Burzliwy okres w życiu każdego menedżera FPL

Sezon powolutku zaczyna wkraczać w decydującą fazę, a co za tym idzie, w kalendarzu pojawiają się luki związane z krajowymi pucharami. W poprzedniej rundzie nie grały m.in. drużyny z Manchesteru i Arsenal, a w kolejny weekend może się zdarzyć tak, że rozegrane zostaną zaledwie cztery spotkania. Jak żyć? A co więcej, jak ustawić skład na tę kolejkę?

Przygotowania najlepiej było zacząć już przed rundą nr 26, gdzie tak jak wspomniałem pauzowały ekipy z Manchesteru i Arsenal. Sentymenty należało odłożyć na bok i ze łzami w oczach trzeba było pożegnać takiego Ibre czy Sancheza. Jeśli jednak tego nie zrobiliście i ze zdziwienia przecieraliście oczy dlaczego nie ma żadnych punktów przy ich nazwiskach, to zapraszam do zapoznania się z rozkładem jazdy na 28. kolejkę Premier League:

Dodam jeszcze, że jeśli City pokona dzisiaj Huddersfield to ich spotkanie ze Stoke również zostanie przełożone na później ustalony termin. Zatem w 28. kolejce najprawdopodobniej zostaną rozegrane tylko cztery spotkania. Największym problemem jest fakt, że z topowych drużyn swoje spotkanie normalnie rozegra tylko Liverpool, który swoją drogą formą ostatnio nie imponuje. To chyba jednak znowu nie ten rok.

Myślę, że nie warto robić jakiejś wielkiej rewolucji kadrowej, tylko dlatego by dobrze wypaść w tej kolejce. Lecz kilka roszad by zagrało chociaż 7-8 zawodników na pewno by się przydało. Reasumując, najważniejsze by nie panikować i na hura nie sprzedawać zawodników niegrających w tej rundzie. Kilka rozsądnych ruchów powinno uratować sytuację. Do takich na pewno należą m.in. Lukaku, Llorente, Sigurdsson czy któryś z ofensywnych zawodników West Hamu.

Wróćmy jednak do tego co czeka nas w najbliższej kolejce. Jeśli nie sprzedaliście Ibry, jest to murowany kandydat na kapitana na GW27. Sam miałem niemałą zagwozdkę czy warto sprzedać znajdującego się w świetnej dyspozycji Szweda, którego w przerwie między dwoma przeniesionymi spotkaniami czeka domowe spotkanie z Bournemouth. Ostatecznie jednak zamiast niego do składu wskoczył Llorente, który zagra u siebie z Burnley. Co więcej, Hiszpan najprawdopodobniej będzie nawet moim kapitanem na tę rundę.

Na koniec, jeszcze raz przypomnę byście podczas transferów przed GW27 zwracali uwagę na to czy dany zawodnik zagra w GW28. Z jednej strony kusi taki Sterling czy Gabbiadini, lecz co mi po nich jeśli w kolejnej rundzie będą oni pauzować i stworzą kolejną lukę w składzie. Powodzenia!

PS: Jeśli nie wykorzystaliście jeszcze niektórych Boostów, to wstrzymajcie się jeszcze trochę. Przydadzą się na podwójne kolejki, które już niebawem!

 

 

 

By | 2017-03-01T12:44:29+00:00 Marzec 1st, 2017|0 komentarzy

About the Author:

Redakcyjny ekspert od FPL, a także fan Chelsea jak i całej Premier League. W wolnych chwilach wkładam kostium Kurta Zoumy i wycinam lokalnych snajperów na orliku.

Zostaw komentarz