Ponad miesiąc czekaliśmy na bramkę Odsonne’a Edouarda po jego świetnym debiucie przeciw Tottenhamowi. Było jednak warto! Francuz pomógł Crystal Palace zremisować z Arsenalem na Emirates bombą, posłaną pod poprzeczkę bramki Aarona Ramsdale’a.

Kanonierzy rozpoczęli spotkanie z Crystal Palace lepiej od rywali i jeszcze przed upływem 10 minut objęli prowadzenie za sprawą bramki Pierre’a Emericka Aubameyanga. Orły mają jednak w zwyczaju zwiększać obroty po zmianie stron i tym razem znowu tak się zdarzyło. W 50. minucie wyrównał Christian Benteke, a Francuz strzelił na 2:1 23 minuty później.

Były zawodnik Celtiku wykończył błyskawiczną kontrę zespołu Patricka Vieiry. Conor Gallagher i Michael Olise wyprowadzili futbolówkę z własnej połowy po stracie Thomasa Parteya, a ten drugi zagrał do Edouarda. 23-latek przyjął piłkę przed polem karnym i już z obrębu szesnastki posłał petardę, która odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce Kanonierów!

Arsenal przycisnął później rywali. W poprzeczkę uderzył Kieran Tierney. Ich ataki nie ustawały i przyniosły efekt w 95. minucie. Alexandre Lacazette najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i dobił strzał Bena White’a, który obronił Vicente Guaita, ratując remis ekipie gospodarzy.