Ależ on to zrobił! Andros Townsend strzelił swojego pierwszego gola w Premier League w barwach Evertonu. I to w niebywałym stylu! Anglik popisał się fenomenalnym trafieniem.

Do przerwy spotkania Evertonu z Burnley nie oglądaliśmy żadnych bramek. Po zmianie stron worek z golami jednak się otworzył. W 53. minucie goście wyszli na prowadzenie, lecz The Toffees niecały kwadrans później prowadzili już 3:1. W ciągu tego szalonego kwadransa najbardziej zaimponowało trafienie na 2:1 autorstwa Androsa Townsenda.

Skrzydłowy ściął do środka na prawą nogę, i przymierzył z 25 metrów w okienko bramki Nicka Pope’a. Nie dał Anglikowi najmniejszych szans. Siła i precyzja tego uderzenia stały na najwyższym poziomie!

Tutaj inne ujęcie – równie imponujące!

Gdy ogłoszono, że były zawodnik Tottenhamu trafi do Evertonu, część kibiców mogła powątpiewać w jego przydatność dla zespołu. Townsend zalicza jednak niezły start rozgrywek. Ten gol to jego ukoronowanie.