Nasi czytelnicy wybrali najlepsze trafienie zakończonej kampanii w angielskiej ekstrklasie. I… wynik jest inny, niż w oficjalnym plebiscycie, organizowanym przez ligę. Oto gol sezonu 2020/21 w Premier League według Angielskiego Espresso: wyrównujące trafienie Manuela Lanziniego z 95. minuty spotkania z Tottenhamem!

Głosowanie odbyło się na naszej facebookowej grupie Futbol w Anglii, do której zapraszamy! Możecie do niej dołączyć TUTAJ.

Mecz z Tottenham Hotspur Stadium na długo zapisze się w pamięci kibiców całej ligi. Koguty prowadziły 3:0 do 85.2 minuty, lecz nie zdołały dowieźć wygranej do ostatniego gwizdka sędziego. Szalony comeback ekipy Davida Moyesa przypieczętował świetnym strzałem Manuel Lanzini.

Argentyńczyk dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i bez zastanowienia kropnął w okienko bramki Hugo Llorisa. Nie dość, że sam gol był przecudnej urody, to jeszcze padł w szalenie dramatycznych okolicznościach. Cały obóz West Hamu po prostu oszalał i trudno się dziwić!

Źródło: Kanał West Ham United na YT

W oficjalnym plebiscycie Premier League wybrała na gol sezonu bramkę raboną Erika Lameli w meczu przeciw Arsenalowi. Jego trafienie zajęło w naszym głosowaniu drugie miejsce. Podium uzupełnił Edinson Cavani ze swoim lobem, którym pokonał Alphonse’a Areolę w starciu z Fulham.

Wszystkie bramki, które walczyły o nasz tytuł gola sezonu, możecie zobaczyć TUTAJ.