Weekedu z FA Cup ciąg dalszy. Manchester City podejmuje na Etihad Stadium grające w Championship Birmingham. Pep Guardiola desygnował do gry bardzo mocny skład i jego podopieczni do przerwy prowadzą już 3:0.

Pierwszego gola już w 8. minucie zdobył Bernardo Silva. Pomocnik City przepięknie złożył się do uderzenia z powietrza i trafił w samo okienko bramki gości. Dla Portugalczyka było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Po upływie kwadransu było już 2:0. Ponownie do siatki trafił Bernardo, lecz tym razem największe brawa należą się duetowi Mahrez – De Bruyne. Ten pierwszy kapitalnie podał w pole karne zewnętrzną częścią stopy, a kapitan City idealnie wyłożył piłkę do Bernardo.

Trzecie trafienie dołożył Phil Foden. Wychowanek The Citizens z niezwykłą precyzją uderzył zza pola karnego i bramkarz Birmingham nie miał nic do powiedzenia.