James Ward-Prowse strzelił w minionym miesiącu aż trzy bramki z rzutów wolnych. Wszystkie jego trafienia były piękne, ale tylko jedno załapało się do naszych nominacji. Uznaliście je za najlepszy gol listopada w Premier League!

Angielski pomocnik pokazał swoje wielkie umiejętności wykonywania stałych fragmentów gry w emocjonującym spotkaniu 7. kolejki z Aston Villą. Wydawało się, że Święci odniosą łatwe zwycięstwo. Do przerwy prowadzili 3:0, w drugiej połowie trafili jeszcze raz. Ekipa z Birmingham się jednak nie poddała i zdołała wpakować piłkę do siatki trzykrotnie, doprowadzając do niemałych emocji w samej końcówce meczu.

Ward-Prowse dwukrotnie trafił do siatki z rzutów wolnych, dorzucając do tego również asystę z rożnego, walnie przyczyniając się do wygranej. Najbardziej zaimponowała jego bramka na 2:0. Wychowanek Southampton ustawił piłkę 25 metrów od bramki Emiliano Martineza i idealnie przymierzył nad murem w górny róg. Nadał futbolówce świetną rotację i siłę pokonując Argentyńczyka w świetnym stylu!

Źródło: kanał Aston Villi na YT

Bramka Ward-Prowse’a zdobyła ponad 50% głosów w ankiecie na naszej facebookowej grupie Futbol w Anglii. Pozostałych kandydatów, autorstwa Oli Ainy, Danny’ego Ingsa, Solly’ego Marcha i Eberechiego Eze możecie zobaczyć TUTAJ.