Premier League u Chińczyków za grube miliony.

Premier League zarabia kwoty, które dla przeciętnego człowieka są nie do wyobrażenia. Pod względem marketingu zdecydowanie przewyższają konkurencję. Władze ligi pobiły jednak właśnie kolejny rekord.

Serwis transmisji online PPTV, czyli oddział zajmujący się mediami chińskiej korporacji Suning Holdings Group, wszedł w posiadanie praw telewizyjnych do Premier League, choć obie strony jeszcze nie wydały oficjalnego potwierdzenia. Zapłacono za nie, bagatela, 564 miliony funtów! Spółka, która jest właścicielem Interu Mediolan, podpisała 3-letnią umowę obowiązującą od sezonu 2019/2020. PPTV posiada obecnie również prawa do transmitowania meczów La Liga (wykupione za 270 mln funtów). Wszelkie inwestycje wspiera również premier Chin, Xi Jinping, który chce stworzyć ze swojego państwa futbolową potęgę.

Obecna umowa Premier League z Super Sports Media Group, kosztuje chińską spółkę 16 mln funtów za sezon (za wszystkie 380 meczów). To pokazuje, jak szybko pod względem finansowym rozwija się futbol w Anglii oraz jakie nakłady finansowe są w Chinach.

Władze ligi angielskiej wcześniej zapewniły sobie też kontrakt w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawa na 6 lat wykupiło NBC (za ok. 1 miliard funtów!). Sumując wszelkie dochody z praw, w 3 lata Premier League zarobi 8,3 miliarda funtów. Teraz czas na to, żeby zawodnicy zarabiający te miliony, zaczęli grać w Europie na miarę oczekiwań.

By | 2016-11-18T18:53:47+00:00 Listopad 18th, 2016|0 komentarzy

About the Author:

Jak Edgar Davids widzę pixele w photoshopie, a latam po nim jak Bergkamp po Europie. Zajmuję się techniczną i wizualną częścią AE. Czasem, w przypływie chwili, coś tam naskrobię.

Zostaw komentarz