Trzy Lwy czy Super Orły, czyli dla kogo polował będzie Tammy Abraham?

Tammy Abraham podbija Championship w barwach Bristol City notując w pierwszych 12 meczach sezonu 9 bramek i 2 asysty. Swoimi występami przykuł on uwagę menedżera kadry U21, Aidy’ego Boothroyda, i został powołany do młodzieżówki Synów Albionu. Wypożyczony z Chelsea zawodnik szybko się odpłacił i już w debiucie dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.  Nic więc dziwnego, że zainteresowała się nim Reprezentacja Nigerii.

Federacja Super Orłów, bacznie przygląda się poczynaniom Tammyego. Co więcej, próbują oni namówić młodego zawodnika na grę dla afrykańskiej drużyny. Według prezydenta NFF, Amaju Pinnicka, główną kartą przetargową ma być fakt, że Abraham wraz ze swoim ojcem mieszkali przez pewien czas w Warri. Według szefa nigeryjskiej federacji, powinno to wystarczyć, by perspektywiczny Anglik (?) reprezentował barwy kraju z Czarnego Lądu.

Swój głos w tej sprawie zabrał były obrońca Manchesteru City, a obecnie broniący barw QPR – Nedum Onuoha. Twierdzi on, że Abraham mógłby stworzyć w reprezentacji Super Orłów bardzo dobry i zarazem ciągle rozwijający się tercet w ataku wraz z Alexem Iwobim i Kelechim Ihaenacho. Z drugiej strony, gra z Marcusem Rashfordem i Dele Allim również powinna należeć do przyjemnych. Nie wywiera on jednak presji na graczu Bristol City i podpowiada mu, żeby kierował się sercem.

110902723_tammy2rex-large_transxei15fauaeeo0gb33cfggivpwpiquhfeimpnf8_rlxe

Tammy Abraham jest poukładanym chłopakiem, więc na pewno podejmie słuszną decyzję. Niecały miesiąc temu trener Bristol, Lee Johnson, pochwalił go nie tylko za wyczyny boiskowe, ale także za to jak się zachowuje poza nim. Menedżer drużyny z Championship wyjawił, że przed sezonem Tammy zapytał go czy powinien zmienić samochód na gorszy by inni zawodnicy klubu z Ashton Gate nie poczuli się urażeni. Trener The Robins odpowiedział mu, że ma po prostu być sobą, a koledzy z drużyny na pewno go polubią. Świadczy to o skromności i pokorze zawodnika wypożyczonego z Chelsea.

Abraham najprawdopodobniej stanie przed wyborem, które barwy chce reprezentować. Z perspektywy kibica Chelsea jest to dla mnie obojętne, dla której reprezentacji będzie zdobywał gole, jednak jako fanowi całej angielskiej piłki byłoby mi żal stracić tak wielki talent. Liczę więc na to, że zawodnik Bristol City dalej będzie bronił barw Synów Albionu i w przyszłości, wraz z całą generacją młodych Anglików, w końcu osiągną jakiś poważny sukces na arenie międzynarodowej.

 

By | 2016-11-12T22:49:31+00:00 Październik 19th, 2016|1 komentarz

About the Author:

Redakcyjny ekspert od FPL, a także fan Chelsea jak i całej Premier League. W wolnych chwilach wkładam kostium Kurta Zoumy i wycinam lokalnych snajperów na orliku.

1 komenarz

  1. Igor 21 października 2016 w 16:13 - Odpowiedz

    Szczerze ? Mimo całej sympatii to PL wolałbym żeby Tammy wybrał Nigerię.

Zostaw komentarz