No i zaczyna się. Najważniejszy i zarazem najbardziej dramatyczny okres sezonu tuż przed nami. Do rozegrania pozostało nam osiem kolejek, w tym w najbliższych czterech, po dwa razy BGW i DGW. Pozostaje więc rzucić klasykiem – siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy.

Bournemouth – Newcastle

Informacje z szatni:
BOU -> Brooks tydzień temu jeszcze nie był w pełni gotowy z powodu małej liczby rozegranych treningów, ale tym razem powinno być git. Poza tym, cały czas nie Cooka, Cooka, Smitha i Francisa. Fraser opuścił kilka zajęć na początku tygodnia, ale trenuje już wraz z resztą drużyny i powinien być gotowy.
NEW -> 2 mecze za 10 żółtek pauzuje Schar. To spore osłabienie, głównie dla tych, którzy budowali skład na BGW31 wcześniej i uwzględnili w nim Szwajcara. Zabraknie też Longstaffa i Elliota. Lascelles – decyzja przed meczem, ale raczej z nikłymi szansami na grę.

Polecany zawodnik: Eddie Howe wystawił na konferencji laurkę Wilsonowi (6.5), twierdząc że ten jest w świetnej formie. Trzeba więc zaufać menedżerowi Wisienek, tym bardziej, że Anglik jeśli tylko jest zdrowy jest prawdziwą maszyną do zdobywania goli.

Burnley – Leicester

Informacje z szatni:
BUR -> Lennon, Defour i Walters out.
LEI -> Zabraknie tylko Albrightona i Amarteya.

Polecany zawodnik: Jamie Vardy has a party. I to całkiem niedawno. GW30 to koncert Anglika, skwitowany dwoma golami i asystą. Do tego obrona Burnley – w porównaniu z zeszłego sezonu – zamieniła się z szwajcarskiego zegarka w szwajcarski ser. To co podopieczni Dyche’a wyczyniali w meczu z Liverpoolem jest wręcz nie do opisania. Reasumując – słaba defensywa i Jamie Vardy to bardzo dobrze prognozujące połączenie.

West Ham – Huddersfield

Informacje z szatni:
WHU -> Reid, Carroll, Yarmolenko, Wilshere out. Tym razem powinien zagrać Arna, który ostatnio jest sukcesywnie pomijany przed Pellegriniego i nie kryje frustracji tym faktem. Argentyńczyk na pressie powiedział tak:

Marko zagrał z Manchesterem City, lecz nie czuł się wtedy najlepiej. Jest dużo powodów dlaczego zaczął to spotkanie na ławce, jednak myślę, że w weekend wróci na swoją pozycję.

HUD -> Kongolo i Durm – decyzje przed meczem.

Polecany zawodnik: Jakoś dziwnie ciągnie mnie do tego Arnautovicia.  Chłop w poprzednich 19 kolejkach strzelił 2 gole i zanotowal 2 asysty, jednak wcale mnie to nie odstrasza. Mam jeszcze do wykorzystania jeden transfer. Muszę kupić jakiegoś napastnika do 7.1 za Jimeneza. I to właśnie na Austriaka padnie chyba mój wybór. Czy to się uda? Mocno w to wierzę!

Fulham – Liverpool

Informacje z szatni:
FUL -> Schurrle powinien być gotowy.
LIV -> Brak Hendersona, Keity i Ox-a. Wiele wskazuje więc, że TAA – mimo wcześniej sugerowanego sporego ryzyka rotacji – jednak zagra, bowiem urazy dwóch pierwszych praktycznie rezerwują miejsce w środku pola dla Milnera. Chyba, że Kloppo postawi na magiczny tercet Fabinho – Wijnaldum – Lallana.

Polecany zawodnik: Mane jest naprawdę w kozackiej formie i aż dziw bierze, że chłop mimo serii 12 spotkań, w których strzelał tylko w jednym z nich, znajduje się aktualnie w TOP5 strzelców ligi. Mimo tak świetnej dyspozycji, cały czas boję się powierzyć mu opaski kapitana. I tym razem też tak raczej postąpię. Tym bardziej, że właśnie przypomniałem sobie statystykę Salaha w meczach z beniaminkami (8 meczów, 6 goli i 6 asyst).

Chelsea – Everton

Informacje z szatni:
CHE -> Higuain doznał raczej niegroźnej choroby i powinien grać. Przynajmniej na to liczy Sarri i ponad 150k menedżerów, którzy kupili Pipitę w poprzednich dwóch kolejkach.
EVE -> Coleman i Baines gotowi.

Polecany zawodnik: Tak naprawdę wystarczyłyby dwa słowa. Eden Hazard. Belg wsadził tydzień temu niesamowitego „gamewinnera” Wilkom i przy okazji rzutem na taśmę – jak na kapitana przystało – wziął ciężar na swoje ramiona i uratował mi kolejkę. Trzeba więc liczyć na minimum powtórzenie wyniku sprzed tygodnia, tym bardziej, że rywal jest od paru miesięcy w dość średniej formie.