Sky Sports informuje, że napastnik Bournemouth, Jermain Defoe, otrzymał zgodę na odejście z Dean Court. 57-krotny reprezentant Anglii przyszedł do The Cherries latem 2017 roku z Sunderlandu.

Menedżer Bournemouth, Eddie Howe, jest pod wrażeniem profesjonalizmu swojego podopiecznego, ale nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej liczby minut, aby zadowolić 36-latka. Zwłaszcza, że snajper chce regularnie grać i będzie dążył do odejścia z drużyny.

W tym sezonie Defoe wystąpił w czterech spotkaniach Premier League jako zmiennik. Łącznie uzbierał tylko 21 minut. Ponadto rozegrał kolejne cztery mecze w Carabao Cup, gdzie trzykrotnie wychodził w podstawowej jedenastce.

Napastnik Wisienek z chęcią znalazłby klub, w którym otrzymałby znacznie większą ilość minut niż w tej chwili na Dean Court. Ponoć byłym reprezentantem Anglii są zainteresowane kluby z Premier League i Championship.

Dla 36-letniego Anglika, Bournemouth jest piątym zespołem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej występował w West Hamie, Tottenhamie, Portsmouth, Toronto i Sunderlandzie. W barwach The Cherries wystąpił 34 razy i strzelił cztery bramki.