W końcówce poprzedniego sezonu, ku zaskoczeniu kibiców, Jan Bednarek wskoczył do wyjściowego składu Southampton. Po słabej kampanii Święci dokonali wzmocnień, co spowodowało, że Polak najprawdopodobniej będzie musiał się ponownie pogodzić z rolą rezerwowego. Może mieć jednak inną opcję.

Niemiecki Kicker informuje, że były zawodnik Lecha Poznań znalazł się na liście życzeń Hannoveru 96. Zdaniem gazety, ekipa z HDI-Arena ma na celowniku czterech stoperów. Obok Bednarka w gronie potencjalnych nabytków wymienia się byłego zawodnika Chelsea, a obecnie Sunderlandu, Papy’ego Djilobodjiego. Senegalczyk ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Dijon.

Kolejnym łączonym z przenosinami do naszych zachodnich sąsiadów defensorem jest wychowanek West Hamu, Reece Oxford. 19-letni Anglik w poprzedniej kampanii zapoznał się z Bundesligą na wypożyczeniu w Monchengladbach. Ostatnim z domniemanych celów transferowych jest były reprezentant Niemiec, Serdar Tasci, któremu niedawno wygasł kontrakt ze Spartakiem Moskwa.

Bednarek może chcieć poszukać regularnej gry, z uwagi na pozyskanie przez Southampton Jannika Vestergaarda, który w pierwszej kolejce nowego sezonu wybiegł na murawę w wyjściowym składzie. Wydaje się, że to właśnie Duńczyk będzie występował obok Mayi Yoshidy oraz Wesleya Hoedta. Warto pamiętać, że Mark Hughes ma do dyspozycji jeszcze Jacka Stephensa.

Nie sprecyzowano, czy w przypadku polskiego obrońcy w grę wchodzi transfer definitywny, czy może tylko wypożyczenie. Biorąc pod uwagę wiek Polaka, a także to, że do klubu zawitał zaledwie rok temu, wydaje się, że bardziej logiczne będzie to drugie wyjście. Pozostaje jeszcze kwestia szans 22-latka na grę.

Jak zwrócił uwagę na Twitterze ekspert od niemieckiego futbolu w stacji Eleven Sports oraz tygodniku Piłka Nożna, Tomasz Urban, Bednarek może mieć problemy ze wskoczeniem z miejsca do pierwszego składu Hannoveru.

Andre Breitenreiter ustawia swoją drużynę najczęściej z czwórką obrońców. Wiele wskazuje, że podstawowym duetem stoperów będą Waldemar Anton oraz Kevin Wimmer, który niedawno trafił do niemieckiego zespołu w ramach wypożyczenia ze Stoke. Ten pierwszy występował okazjonalnie w roli defensywnego pomocnika, ale w obliczu pozyskania na tę pozycję Walace’a z HSV najprawdopodobniej będzie regularnie grał w obronie. Dodatkowo, na liście stoperów Die Roten znajdują się jeszcze Chorwat Josip Elez oraz doświadczony Brazylijczyk Felipe.

Jan Bednarek będzie musiał mądrze wybrać, aby nie stracić roku piłkarskiej kariery. Dobra końcówka poprzedniego sezonu zaowocowała wyjazdem na Mundial, ale brak częstej gry, przy jego wieku, niemalże zawsze skutkuje zahamowaniem rozwoju. Póki co, brak jakichkolwiek poważniejszych konkretów, ale niewykluczone, że Polak zdecyduje się na zmianę otoczenia.