Poranny przegląd prasy [9.06.2016]

Już jutro rozpoczyna się Euro! Nie oznacza to jednak, że gazety na Wyspach skupiają się wyłącznie na tej imprezie. Tam nikogo nie obchodzi to, czy Rooneyowi smakował schabowy, tudzież fish and chips. Tu najistotniejsze są plotki:

– Były liczne plotki o astronomicznych kwotach. Ta jednak zakłada pobicie brytyjskiego rekordu. Paul Pogba ma wrócić na Old Trafford za kwotę 78 mln funtów! (Daily Mirror). Z kolei Pep Guardiola ma zaprzestać starań w pozyskaniu Francuza. Droga wolna panie Mourinho. (Guardian)

– Pogba nie jest jednak jedynym zawodnikiem, który nie przyjdzie na Etihad. Douglas Costa wygadał się ponoć, że Guardiola zwyczajnie nie może kupować zawodników ze swojego poprzedniego klubu poprzez klauzulę w swoim kontrakcie. (Manchester Evening News)

– Sporo dzieje się w Chelsea. Antonio Conte skanuje cały Półwysep Apeniński w poszukiwaniu wzmocnień do swojego nowego klubu. Na radarze znalazł się ostatnio Stephan Lichtsteiner i to on ma być pierwszym zakupem Włocha. Ponadto wciąż prowadzone są rozmowy z Nainggolanem. (The Sun, Daily Telegraph)

– Zakupy to jedno, ale wyprzedaże to drugie. Nieoczekiwanie wielce prawdopodobnym okazuje się odejście Diego Costy. Reprezentant Hiszpanii chce wrócić do Atletico. Czyżbyśmy mieli już nie oglądać temperamentnego napastnika na Wyspach? (Metro)

– Matteo Darmian nie był najlepszym wzmocnieniem, łagodnie mówiąc. Nic więc dziwnego, że Jose daje mu wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy.Juventus najbliższy pozyskania Włocha. (Gazzetta dello Sport)

– Rafa Benitez chce za wszelką cenę wrócić do elity. Porzucił więc na razie plany długoterminowej budowy klubu. Za priorytet ustalił sobie pozyskanie bramkostrzelnego zawodnika dającego jakość już teraz. McCormack i spółka już ustawiają się w kolejce. (Newcastle Chronicle)

– Nieugięty jest ten Theo Walcott. Mimo możliwego przyjścia Vardy’ego, ten wciąż chce walczyć o miejsce w składzie Arsenalu. Chwalimy determinację, ale kariery na Emirates to on już raczej nie zrobi. (ESPN)

By | 2016-06-09T10:13:49+00:00 Czerwiec 9th, 2016|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz