Nieprawidłowości w transferze Barkleya? Sprawą zajmie się prokuratura

Joe Anderson, czyli Prezydent Liverpoolu i zarazem wieloletni kibic Evertonu, napisał pismo do FA. Powodem tego były domniemane nieprawidłowości związane z transferem Barkleya na Stamford Bridge.

Anglik doszukiwał się spisku w sumie pieniędzy, jaką Chelsea zapłaciła przedstawicielom nowego zawodnika The Blues, czyli spółce Wasserman. 7 milionów funtów, które londyńczycy przelali pośrednikom przy transferze Barkleya, jest jedną z największych marż w historii Premier League. Nie ma się więc co dziwić Andersonowi, że wietrzy tutaj spisek. Szczególnie, że sam transfer 24-latka wyniósł zaledwie nieco ponad dwa razy więcej.

Prezydent Liverpoolu zauważył, że klub i spółka mogły już w sierpniu dojść do porozumienia, na mocy którego Barkley miał dołączyć do The Blues zimą. Byłoby to przecież na rękę obydwóm stronom. Chelsea latem za transfer Anglika zapłaciłaby 20-25 milionów więcej, a spółka Wasserman zainkasowałaby sporo mniejszą kwotę za pośrednictwo. Jednak bez zgody Evertonu, do takiej umowy prawnie dojść nie mogło. Joe Anderson postanowił więc opisać swoje domniemania i wysłać je do FA.

Ci jednak odrzucili proces Prezydenta Liverpoolu. Powód był prosty – brak dowodów w teorii Andersona. Ten jednak nie dał za wygraną i postanowił powiadomić prokuraturę.

„Moim zdaniem miała tutaj miejsce zmowa, która miała na celu zmniejszenie wartości zawodnika. Powiadomiłem prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Jeśli jednak tak nie było, Everton sprzedając Barkleya dokonał bardzo słabego interesu”.

Sprawą zajęła się również Policja Merseyside, która powiadomiła, że nie znaleziono żadnych nieprawidłowości, ale sprawa będzie dalej badana. Chelsea i spółka Wasserman jak na razie odmawia komentarzy na ten temat. Wydaje się więc, że temat można uznać za zamknięty. Trzeba jednak czekać na oficjalne stanowisko prokuratury.

Sam Ross Barkley na razie nie zadebiutował w nowych, niebieskich barwach. Dzisiaj Chelsea zagra rewanżowe spotkanie z Norwich w ramach FA Cup, jednak Anglika ponownie nie zobaczymy na boisku. Conte tłumaczy to ciągłym nieprzygotowaniem do gry.

By |2018-01-17T16:31:21+00:00Styczeń 17th, 2018|Możliwość komentowania Nieprawidłowości w transferze Barkleya? Sprawą zajmie się prokuratura została wyłączona

About the Author:

Redakcyjny ekspert od FPL. Zapaleniec całej Premier League, a prywatnie kibic Chelsea. Poza tym: rap, żużel i studia.