Cel Arsenalu i Chelsea z nowym kontraktem

Zarówno włodarze, jak i fani The Gunners oraz The Blues, mają prawo być niezadowoleni. Konstantinos Manolas podpisał nowy kontrakt z Romą, który zatrzyma go w klubie do połowy 2022 roku.

Środkowy obrońca klubu ze stolicy Italii został ściągnięty do drużyny w 2014 roku z ojczystego Olympiakosu i przez tych kilka lat stał się jej czołowym defensorem, przez co zarówno włoskie, jak i angielskie media, donosiły o jego rychłym transferze już od czasu letniego okienka transferowego. Dwudziestosześciolatek widać jednak zamierza pozostać we Włoszech, o czym przekonywał kibiców za pomocą mediów już od dłuższego czasu. Teraz jego zobowiązania znalazły się również na papierze.

Oto, jak wypowiadali się zarówno zawodnik, jak i dyrektor sportowy po transferze:

„Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości przedłużenia umowy. Jestem gotowy zrobić wszystko, co w mojej mocy – tak jak zawsze – dla tego zespołu. Chcę też wreszcie wygrać coś z klubem” – Kostas Manolas

„Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zarówno zawodnik, jak i klub chcieli osiągnąć porozumienie, a gdy to się udało, możemy iść razem naprzód – dążąc do osiągnięcia kilku ważnych celów” – Ramón Rodríguez „Monchi”

Moim zdaniem Manolas miałby zdecydowanie większe szanse na osiągnięcie czegoś może niekoniecznie w Arsenalu, ale w Chelsea – już jak najbardziej. Roma nie jest już drugą siłą we Włoszech, jaką jeszcze była parę lat temu – do głosu dochodzą Napoli, Inter czy Lazio, do tego stale będący na szczycie Juventus. Klub ze Stamford Bridge również należy do grona zespołów, które nie wygrywają ligi w połowie sezonu z palcem w nosie, jednak porównując obie drużyny, nawet biorąc pod uwagę różnicę poziomów w Serie A i Premier League, wciąż Chelsea dysponuje lepszym składem i ma większe szanse na osiąganie sukcesów w najbliższych sezonach. Oprócz sukcesów ważne jest też jednak dobre samopoczucie, a – wierząc ostatnim wypowiedziom Greka – to jest znakomite.

By | 2017-12-02T16:23:39+00:00 Grudzień 2nd, 2017|Możliwość komentowania Cel Arsenalu i Chelsea z nowym kontraktem została wyłączona

About the Author:

Piszę i grafikuję. Najmłodszy w redakcji.