Za Manchesterem United naprawdę dobre kilka tygodni, co uzyskało potwierdzenie przy ogłaszaniu laureatów dla zawodnika i trenera października w Premier League. Obie te nagrody trafiła właśnie na Old Trafford!
Manchester United rozegrał w październiku trzy ligowe spotkania i zanotował w nich komplet zwycięstw. Podopieczni Rubena Amorima rozpoczęli od zwycięstwa nad Sunderlandem 2:0, następnie pokonali Liverpool 2:1, aż wreszcie wygrali 4:2 z Brighton and Hove Albion, które sprawiało im spore problemy w minionych latach. Listopadowy remis z Nottingham Forest sprawił, że Czerwone Diabły są niepokonane w Premier League od czterech spotkań.
Nic więc dziwnego, że nagroda dla najlepszego menedżera października trafiła w ręce Rubena Amorima. Dla Portugalczyka to pierwsza tego typu nagroda odkąd przeniósł się do Anglii. W tej edycji comiesięcznego plebiscytu rywalizował i wygrał z Mikelem Artetą (Arsenal), Unaiem Emerym (Aston Villa) i Andonim Iraolą (Bournemouth). Jest to pierwsza nagroda trenera miesiąca dla szkoleniowca Manchesteru United od listopada 2023 roku, kiedy sięgnął po nią Erik ten Hag.
Kluczowym ogniwem drużyny Amorima był w tym czasie Bryan Mbeumo, który całkowicie zasłużenie zgarnął statuetkę dla najlepszego zawodnika października w Premier League. Kameruńczyk notował liczby w każdym z wygranych przez United meczów. Zanotował asystę w spotkaniu z Sunderlandem, otworzył wynik meczu przeciwko Liverpoolowi i popisał się dubletem w starciu z Brighton. Oprócz niego do nagrody nominowani byli: Matty Cash (Aston Villa), Bruno Guimaraes (Newcastle United), Erling Haaland (Manchester City), Eli Junior Kroupi (Bournemouth), Nordi Mukiele (Sunderland), Igor Thiago (Brentford) i Jurrien Timber (Arsenal).
Ruben Amorim- ‘PL Manager of The Month’ 🏆
Bryan Mbeumo- ‘PL Player of The Month’ 🏆
— UtdPaper (@UtdPaper_) November 7, 2025

