Po wspaniałym debiutanckim sezonie młodego Francuza w barwach ”Czerwonych Diabłów” niemal wszyscy spodziewali się,że będzie on w przyszłości kluczową postacią dla ekipy prowadzonej wówczas przez Louisa van Gaala. Pierwszy sezon pod wodzą Jose Mourinho był jednak rozczarowaniem dla fanów Maritala i dla niego samego.

Od kilku miesięcy jesteśmy jednak świadkami odbudowy formy zawodnika United, a także jego pozycji w klubie. Choć często bywa rotowany z młodszym Rashfordem, to jego wkład w ostatnie poczynania drużyny Mourinho jest niepodważalny.

Relacje na linii Marital – Mourinho są owiane pewną dozą tajemniczości od dłuższego czasu. Portugalski menedżer wielokrotnie nie oszczędzał swojego podopiecznego. Zdarzało mu się otwarcie krytykować choćby nastawienie mentalne Martiala. Nieuniknione były więc plotki o ewentualnym konflikcie i odejściu Francuza.

W udzielonym dla Premier League TV wywiadzie, Anthony zdradza jak wygląda sytuacja w szatni ”Czerwonych Diabłów”oraz jego stosunki z Mourinho. – ”Jest surowy dla nas wszystkich, jest i surowy dla mnie, ale wiem, że to dla mojego dobra. Wiem jednak, że lubi mnie jako osobę”

”Na początku nie znaliśmy się dobrze, ale z czasem się to zmieniło. Zna moje mocne i słabe strony. Wspólnie staramy się by wszystko szło w dobrą stronę.” – dodał Francuz. Jeśli już poruszany jest temat formy Martiala, to warto wspomnieć o jego świetnym występie w spotkaniu z Niemcami, w którym popisał się efektowną asystą po świetnej kiwce. Wszystko wskazuje na to, że pożytek z młodego zawodnika będzie miał nie tylko Manchester United, ale także i Francja w zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata w Rosji.

Zastanawiające jest jak duża jest pokora i cierpliwość Francuza. Pod wodzą Louisa van Gaala odgrywał on kluczową rolę dla zespołu i notował regularne występy w pierwszym składzie. Z pewnością chciałby powrócić do tego statusu u Jose Mourinho. Ambicje Martiala wydają się być większe niż odgrywanie roli ”asa” wchodzącego z ławki.