Robert Sanchez zdecydowanie nie zdołał minionym sezonem zaskarbić sobie sympatii wielu fanów londyńskiej Chelsea. Hiszpańskiemu golkiperowi przytrafiało się bowiem sporo wpadek, a jego ogólna dyspozycja pozostawiała sporo do życzenia. Z tego powodu zarząd 6-krotnych mistrzów Anglii miał wyruszyć po zakup nowego golkipera.
Podobno nowe logo NBA. Prawda to? 🏀 pic.twitter.com/3PzUJB34Ny
— Angielskie Espresso (@AngEspresso) January 25, 2025
Dziś poznaliśmy nazwisko jednego z kandydatów do tego miana. Zanim o nim, to warto jeszcze dodać, że rezerwowy Djordje Petrović również nie sprawdzał się w roli zastępcy Sancheza. W pewnych momentach był nawet w stanie wygryźć go ze składu, ale Serb również nie był w stanie rozwiązać ewidentnego problemu z obsadą bramki w zespole dowodzonym przez trenera Enzo Mareskę.
Być może w końcu zakończy go Mike Maignan, który aktualnie broni barw AC Milanu. Według Fabrizio Romano zawodnik Rossoneri jest jednym z celów The Blues na to letnie okienko transferowe. Londyńczycy złożyli już zapytanie o możliwość wykupu reprezentanta Trójkolorowych. Od dłuższego czasu jest bardzo wysoko na ich liście życzeń, ale dopiero teraz przeszli do konkretnych działań.
Maignan to czołowy bramkarz w rozgrywkach Serie A. 29-latek podczas minionej kampanii włoskiej ekstraklasy rozegrał 37 meczów. Zachował w nich 13 czystych kont, a 41-krotnie wyciągał futbolówkę z własnej siatki.