Paul Scholes rozpocznie menedżerską karierę?

Minęło już trochę czasu, odkąd ostatni z przedstawicieli Class of 92 zakończył karierę piłkarską, a tymczasem nadal nie słyszymy zbyt wiele o menedżerskich podbojach byłych zawodników, którzy wspólnie tworzyli jedną z najbardziej dominujących ekip w historii angielskiego futbolu.

Oczywiście, Gary Neville próbował, Phil Neville również pełnił trenerskie obowiązki, czy to będąc asystentem swojego brata czy będąc trenerem w sztabie Davida Moyesa, a Ryan Giggs poprowadził nawet Manchester United jako menedżer. Wszystko to jednak zaledwie epizody, a o kolejnych krokach w trenerskiej przygodzie tych panów ani widu, ani słychu. A przecież słynny rocznik 92, to nie tylko wyżej wymieniona trójka, a także Nicky Butt, David Beckham czy Paul Scholes.

To na tym ostatnim człowieku skupimy się dzisiaj, bowiem Telegraph donosi, że Scholes odbył rozmowy z przedstawicielami Oldham Athletic, na temat objęcia tam posady menedżera. Na Boundary Park pozostają bez stałego trenera od 25 września tego roku, kiedy ze stanowiskiem pożegnał się John Sheridan. Klubem tymczasowo kieruje inny wychowanek United, Richie Wellens, który miał nawet otrzymać propozycję stałej posady, ale plany te może pokrzyżować osoba Scholesa.

Anglik przez lata był fanem Oldhamu i nawet bywa na ich meczach. Dodatkowo regularnie utrzymuje kontakt z prezesem klubu, Simonem Coarneyem, po tym jak kilka lat temu prowadził tam treningi z młodzieżą, w trakcie robienia kursów trenerskich UEFA. Co więcej, Coarney chciał, aby Scholes objął tę posadę już dwa lata temu, jednak ten odmówił, bowiem nie był to jego zdaniem najlepszy moment. Prezes stwierdził jednak wtedy, że Scholes pewnego dnia poprowadzi tę drużynę.

Rozmowy na temat ewentualnej współpracy odbyły się w środę rano, ale trzeba zaznaczyć, że Anglik nie jest jedynym utytułowanym zawodnikiem, z którym negocjowano. Wcześniej pojawił się także temat Clarence’a Seedorfa, jednak bardzo szybko upadł i to Paul jest w tym momencie faworytem do objęcia posady, przynajmniej według mediów.

By |2017-10-12T00:58:12+00:00Październik 12th, 2017|Możliwość komentowania Paul Scholes rozpocznie menedżerską karierę? została wyłączona

About the Author:

Mało kto wierzy, ale kibicuję United. Moim ulubionym piłkarzem jest Marouane Fellaini. Koledzy mówią, że jestem ignorantem, bo nie interesuje mnie europejska piłka. Ale za to wiem trochę o rzeźniku z Championship, którego chce kupić Twój klub.