Obejrzymy Premier League w sobotni wieczór?

Jak wiadomo obecna umowa Sky Sports i BT sport z Premier League kończy się w 2019 roku, a więc nic dziwnego, że coraz więcej mówi się o sprzedaży praw telewizyjnych na kolejne lata. Oczywiście, liga chce ugrać na tym jak najwięcej, więc każdego dnia walczy, aby jeszcze lepiej opakować swój produkt.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Premier League chce, aby co najmniej połowa z 380 meczów, jakie rozgrywa się w trakcie sezonu, była transmitowana na żywo, a jest to liczba nie byle jaka, bowiem do obecnego kalendarza meczów telewizyjnych, który i tak wydaje się bardzo mocno przepakowany, musielibyśmy dołożyć jeszcze 22 spotkania.

Władze ligi odbyły spotkania z przedstawicielami klubów i wspólnie ustalili potencjalne terminy, w których można by ustawić dodatkowe spotkania, a jednym z nich byłaby sobota o godzinie 20:45. Jest to chyba najbardziej piłkarska pora, o jakiej można sobie pomyśleć i dla kibiców, którzy mecze swoich drużyn oglądają przed telewizorami byłaby to z pewnością dobra wiadomość. Na Wyspach napotykają jednak problem, bowiem futbol musiałby rywalizować w tym czasie z produkcjami, które osiągają najwyższe ratingi, a mianowicie z X Factorem oraz Tańcem z Gwiazdami.

Richard Scudamore przyznał, że początkowo był sceptyczny co do tego pomysłu, ale wciąż nie wyklucza jego realizacji. Prezes zapowiedział jednak, że pojawią się dodatkowe terminy meczów w Bank Holiday, czyli świąt państwowych obchodzonych na Wyspach oraz w środku tygodnia, kiedy więcej spotkań będzie transmitowanych na żywo w tym samym czasie.

Scudamore rozwiał także wątpliwości odnośnie wigilijnych spotkań w tym roku i zaznaczył, że żaden mecz nie odbędzie się po 16:00 czasu lokalnego, a wszystkie ustalenia poznamy w przyszły czwartek. Sky chciałoby transmitować tego dnia trzy spotkania, takie jak Arsenal – Liverpool, Leicester City – Manchester United i Everton – Chelsea. Jednak takie zapewnienia prezesa bardzo mocno utrudnią zmieszczenie wszystkich trzech spotkań w ramówce.

By | 2017-10-11T11:37:36+00:00 Październik 11th, 2017|0 komentarzy

About the Author:

Pasjonat wyspiarskiego futbolu od Brunton Park po Old Trafford.

Zostaw komentarz