Chelsea uzupełnia braki. Na celowniku João Cancelo

Chelsea nadal nie domknęła kadry na startujący lada dzień nowy sezon Premier League. Co prawda Antonio Conte dostał po jednym zawodniku do każdej z formacji to wciąż jest to zbyt mało, by móc na poważnie grać na dwóch ważnych dla The Blues frontach, jakimi są liga oraz Liga Mistrzów, a przy tym dawać odpocząć najbardziej eksploatowanym zawodnikom. 

Jednym z nich był w ubiegłym sezonie Victor Moses. O ile na początku sezonu jego miejsce zajmował grający od zimy w Zenicie Branislav Ivanović, o tyle po zmianie ustawienia zespołu, Nigeryjczyk był już bezpodstawnym graczem pierwszej jedenastki. Dla włoskiego menedżera konieczne jest zatem posiadanie wartościowego zmiennika dla występującego w roli wahadłowego Mosesa.

Uwagę 48-letniego Conte swoją grą zwrócił João Cancelo. 23-letni prawy obrońca Valencii był bacznie obserwowany przez wysłanników Chelsea w trakcie ubiegłego sezonu, podczas Mistrzostw Europy do lat 21 i przygotowań do startującego sezonu. Reprezentant Portugalii wypadł w raportach na tyle okazale, że The Blues zaczęli mocno zabiegać o jego usługi, widząc w nim dobrą opcję na najbliższe lata.

Wychowanek Benfiki wyróżnia się dobrym wyszkoleniem technicznym, lubi grę kombinacyjną, chętnie włącza się do akcji ofensywnych oraz ma niezłe warunki fizyczne (182 cm wzrostu), które pozwoliłyby odnaleźć mu się w realiach angielskiej piłki. Choć okienko transferowe trwać będzie jeszcze przez kilka tygodni, a w kontekście wzmocnień tej pozycji przejawiło się już kilka nazwisk, wydaje się, że tym razem The Blues znaleźli odpowiednią kandydaturę, na której skupią się w najbliższym czasie.

Pozyskanie jednego z najlepszych prawych obrońców La Ligi ubiegłego sezonu i jednego z lepiej rokujących na przyszłość w Europie stworzy mistrzom Anglii jeszcze większe pole manewru, mogąc wystawiać Cancelo na całej długości prawej strony boiska, a w przypadku absencji Alonso, dać szansę na drugiej flance.

By | 2017-08-11T10:59:34+00:00 Sierpień 11th, 2017|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz