Ołeksandr Zinczenko to jeden z piłkarzy, który nie kryje się z okazywaniem wdzięczności Polsce za udzieloną pomoc mieszkańcom jego ojczyzny. Ukraiński zawodnik po meczu z Evertonem udzielił wywiadu, w którym podziękował Polakom za okazane wsparcie podczas meczów eliminacyjnych jego reprezentacji.
Zinczenko po meczu z Evertonem udzielił wywiadu dla platformy Viaplay, w którym poruszył nie tylko kwestię spotkania na Goodison Park, ale także niedawnych meczów eliminacyjnych do EURO 2024.
Przede wszystkim – dziękuję. To były dla nas ważne trzy punkty. Każda drużyna wie jak ciężko gra się na Goodison Park. Tutaj kibice dodają im mnóstwo energii, są bardzo za nimi. Myślę, że w takim meczu trzeba wykorzystywać swoje szanse, których nie było zbyt wiele – mówił Zinczenko.
Ciężko gra się przeciwko takiemu zespołowi jak Everton, który ciągle się broni, gra głęboko i agresywnie (…). W takim meczu musisz grać dużo szybciej, wybiegać na wolne pole.
Nie zabrakło także paru ciepłych słów w stronę mieszkańców Polski…
Wielkie podziękowania dla Polaków, którzy umożliwili nam grę we Wrocławiu. Wiem, że wielu ludzi z mojej ojczyzny żyje w Polsce. Było tam niesamowicie, czuliśmy się jak w domu. Ten stadion, ci kibice… Czuliśmy, że niosą nas do samego końca. Na dodatek udało nam się osiągnąć dobry rezultat. Naprawdę, podobało mi się.
Ołeksandr Zinczenko zaczął od jednego słowa po polsku 🥰
A potem padło jeszcze wiele pięknych słów o Polakach i naszym kraju #domPremierLeague pic.twitter.com/i2yINJX58F
— Viaplay Sport Polska (@viaplaysportpl) September 18, 2023