Nordtveit wraca do Bundesligi!

Norweski pomocnik swoją przygodę z Premier League rozpoczął już w 2007 roku. A właściwie to miał rozpocząć, bo w barwach Arsenalu nigdy nie zadebiutował.

Nic więc dziwnego, że w 2011 grzecznie podziękowano sobie za współpracę i Nordtveit przeniósł się do Borussi Mönchengladbach. Nie było to jednak jego pierwsze spotkanie z niemieckim futbolem. Sezon wcześniej wypożyczono go do 1. FC Nuremberg.

W Bundeslidze wychowanek Haugesund odnalazł swoje miejsce na ziemi. Przez pięć lat reprezentowania barw Źrebaków rozegrał dla nich ponad 180 spotkań, w których strzelił dwanaście bramek. Cały ten czas był kluczowym graczem swojej drużyny, bardzo udanie zastępując Michaela Bradleya, wytransferowanego w tamtym czasie do Serie A.

Nic więc dziwnego, że przenosiny Norwega do West Hamu spowodował niemałe poruszenie. Pozyskanie tej rangi gracza, w dodatku zupełnie za darmo, miało być początkiem budowania silnej drużyny Młotów. Wszystko jednak szybko się posypało, przenosiny na Stadion Olimpijski stały się kompletnym niewypałem, zaś Nordtveit rozegrał zaledwie szesnaście ligowych spotkań.

Jednakże z jego usług postanowiła skorzystać inna ekipa. Tym razem defensywny pomocnik zasilił szeregi Hoffenheim, które znakomicie poradziło sobie w minionych rozgrywkach. Zważywszy na fakt, że Norweg zna tę ligę na wylot, a sam transfer ma rzekomo zamknąć się w „rozsądnych granicach”, nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować Wieśniakom naprawdę dobrego nosa.

By | 2017-06-20T17:27:03+00:00 Czerwiec 20th, 2017|0 komentarzy

About the Author:

Mało znam się na piłce. Ale umiem naciskać klawisze żeby wyskakiwały zabawne wyrazy. Egzegeza na przykład.

Zostaw komentarz