Francuski obrońca trafi do Newcastle

Wydaje się, że wreszcie nastąpił przełom w transferze Floriana Lejune, który od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do Newcastle United.

Jak sugerują raporty z Hiszpanii, Newcastle dogadał się z Eibarem i aktywuje klauzulę zapisaną w kontrakcie francuskiego obrońcy. Mowa tutaj o 10 milionach euro, czyli w przeliczeniu około 8,7 milionach funtów. Transfer ma zostać dograny w ciągu kilku następnych dni, a sam zawodnik zaakceptował już warunki personalne. W nowym klubie ma zarabiać dwa razy więcej niż w Eibarze.

Co ciekawe, media na Wyspach dotarły także do powodów przeciągnięcia się negocjacja. Włodarze Newcastle chcieli zapłacić za transfer w dwóch ratach, na co kategorycznie nie zgodzili się Hiszpanie. Ostatecznie Anglicy musieli przystać na postawione warunki. Eibar ma zwołać konferencję prasową jeszcze w tym tygodniu, na której poinformują o odejściu Lejune, a także najprawdopodobniej ogłoszą transfer Samu Saiza.

Co ciekawe Benitez i spółka nie byli sami w wyścigu o tego zawodnika, bowiem silną konkurencję stanowiła Roma. Między innymi dlatego nie było już czasu na dalsze negocjacje.

By | 2017-06-20T15:31:41+00:00 Czerwiec 19th, 2017|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz