To będzie chyba gol sezonu w Lidze Europy! Pedro Gonçalves wpakował piłkę do siatki Arsenalu niemal z połowy boiska! Przepiękny gol pomocnika Sportingu na Emirates.

Spotkanie Arsenalu z portugalskim Sportingiem zapowiadało się na hit 1/8 finału Ligi Europy. Po remisie 2:2 w Lizbonie kibice czekali na starcie na ostrzu noża. Jak na razie rywalizacja na Emirates nie zawodzi. Przyniosła nam też przepięknego gola.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla Kanonierów, którzy jeszcze w pierwszej części objęli prowadzenie za sprawą Granita Xhaki. Po zmianie stron inicjatywę przejęli jednak goście i przewagę udokumentowali wyrównując stan rywalizacji – i to w niesamowitym stylu. Ich pomocnik, Pedro Gonçalves przelobował Aarona Ramsdale’a niemal z połowy boiska! Portugalczyk przejął piłkę w środku pola, błyskawicznie podniósł wzrok, by skontrolować ustawienie bramkarza i zdecydował się na lob z okolic koła środkowego! Uderzył idealnie, trafiając pod samą poprzeczkę.

To było po prostu niesamowite. Ostatnie minuty w Londynie zapowiadają się bardzo emocjonująco.