Manchester City długo miał problemy w starciu z Borussią Dortmund. Gdy jednak się odblokował, szybko zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę! I to w piękny stylu. Obywatele strzelili dwa piękne gole w ciągu zaledwie kilku minut!

Starcie podopiecznych Guardioli z BVB długo było bardzo wyrównane. To goście z Niemiec objęli prowadzenie po zmianie stron za sprawą Jude’a Bellinghama, lecz zespół z Anglii zdołał odwrócić losy meczu. The Citizens wyrównali na 10 minut przed końcowym gwizdkiem, by chwilę później wysunąć się na prowadzenie, zdobywając dwie cudowne bramki!

Na 1:1 trafił John Stones. Angielski stoper zaskoczył chyba wszystkim kibiców zgromadzonych na Etihad, popisując się strzałem w stylu Vincenta Kompany’ego przeciwko Leicester City. Huknął z dystansu w okienko bramki z 20 metrów.

Cztery minuty później zespół Obywateli wyszedł na prowadzenie po improwizowanym uderzeniu z powietrza Erlinga Haalanda. Norweg wykorzystał cudowne podanie Joao Cancelo, który popisał się fenomenalnym dośrodkowaniem zewnętrzną częścią stopy z okolic 25. metra boiska. Możliwe, że znamy już asystę tego sezonu w Lidze Mistrzów!

Wygrana 2:1 oznacza, że Manchester City po dwóch seriach gier zajmuje pierwsze miejsce w grupie G z kompletem punktów na koncie.