Jest 28. minuta ostatniego spotkania Southampton. Święci przegrywają 0:1 z Chelsea po golu Raheema Sterlinga. Do wyrównania doprowadza jednak 18-letni Romeo Lavia. Tym samym nastoletni Belg staje się pierwszym zawodnikiem, który zdobył bramkę w Premier League i urodził się w roku 2004. The Saints ostatecznie pokonali The Blues 2:1, a więc 19-latek mógł się podwójnie cieszyć ze swojego sukcesu.

Sprawdźcie też nasz poprzedni quiz: Najdroższe transfery klubów Premier League w tym okienku.

Po więcej tego typu rozrywki zapraszamy do kategorii QUIZY na naszej stronie.

Przywołaną na samym początku bramkę, Lavia zdobył mając dokładnie 18 lat i 237 dni. Wydaje się, że to bardzo mało. Prawda? Dla zawodników, którzy znaleźli się w poniższym rankingu to wcale nie jest jakiś oszałamiający wynik.

Poniżej wymienieni zostali najmłodsi gracze, którzy trafili do siatki w erze Premier League, a także ich wiek, reprezentowany klub i data, które dotyczą dnia, w którym trafili do siatki zapisując się na kartach historii. Łatwo zauważyć, że każdy z nich nie był wówczas jeszcze pełnoletni! Nazwiska wymienionych graczy nie są zbyt łatwe do odgadnięcia. Z tego powodu mamy ochotę sprawdzić, czy poradzicie sobie z tym wyzwaniem. Czy dacie radę wymienić 10 spośród tych najmłodszych graczy? Macie na to tylko 5 minut! Życzymy miłej zabawy!

Użytkownicy naszej aplikacji mobilnej mogą zagrać TUTAJ.

Jak wam poszło? Pochwalcie się swoimi wynikami w sekcji komentarzy. Pamiętajcie, żeby nie psuć zabawy innym i nie zdradzać prawidłowych odpowiedzi!