Mikel Arteta i jego podopieczni nie poradzili sobie najlepiej podczas minionego North London Derby. Tottenham wygrał z Arsenalem aż 3:0, a czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding.

Mecz nie zaczął się dla Kanonierów źle. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do gości. Z każdą ubiegającą minutą było jednak coraz gorzej.

Najpierw Cedric Soares faulował w polu karnym, a Harry Kane pewnie wykorzystał jedenastkę. Potem z boiska wyleciał Rob Holding i właściwie mecz się zamknął. Tottenham dołożył jeszcze 2 bramki i to oni świętują zwycięstwo w tych prestiżowych derbach.

Tabela nie jest jednak dla nich zbyt łaskawa, bo mimo zwycięstwa wciąż brakuje im punktu, by przeskoczyć Arsenal. Do końca sezonu zostały dwa mecze.

Mikel Arteta wypowiedział się o porażce swojego zespołu na konferencji pomeczowej:

Jeśli powiem to, co myślę, zawiesiliby mnie na sześć miesięcy. Nie umiem kłamać, więc wolę nie mówić tego, co mam teraz w głowie.

Nie jestem niezadowolony z moich zawodników. Jestem z nich dumny. Chce, aby sędzia podszedł do kamery i wyjaśnił swoje decyzje. Szkoda, że tak piękny mecz został zniszczony.

Decyzja została podjęta, więc nic nie możemy już z tym zrobić. To sędziowie podejmują decyzje.

Mikel Arteta nie był zadowolony z postawy sędziów tego dnia. W jego wypowiedziach widać zarzut, jakoby Paul Tierney nie poradził sobie z niektórymi decyzjami. Co mówił na konferencji Antonio Conte? Kliknij tutaj.

Zapraszamy na naszego YouTube – subskrybuj kanał, by być na bieżąco.