Antonio Conte znany jest z tego, że zawsze mówi to, co myśli. Ostatnimi czasy nie krytykuje jednak swojego zespołu, a jedynie chwali. Wydaje się, że znalazł już sposób na to jak prowadzić Tottenham. Wygrana z West Hamem to kolejny krok w kierunku Ligi Mistrzów.

Tottenham wygrał wczoraj z West Hamem 3:1 i zanotował kolejne 3 punkty. Był to wielki dzień Sona, który zdobył dwie bramki, ale też Harry’ego Kane’a, który zanotował dwie asysty. W sumie to nawet trzy bo to on nabił Kurta Zoume, gdy ten zdobywał bramkę samobójczą.

Antonio Conte znów wypowiadał się na konferencji pomeczowej. Tym razem jednak nie obyło się bez szeregu pochwał. Włoski trener mówi, że jego drużyna jest już gotowa do walki o najwyższe cele.

Cieszę się, że w naszym zespole widać poprawę. Przed meczem powiedziałem piłkarzom, że chce cieszyć się oglądaniem ich gry w piłkę.

Teraz widzę, że są naprawdę znakomitą drużyną. Myślę, że jesteśmy gotowi do gry z każdym przeciwnikiem. Jesteśmy niewygodni, bardzo trudno grać przeciwko nam.

Widzę poprawę w naszej mentalności, ale też w technice i rozumieniu taktyki. Zarządzamy meczem w inny sposób. Dziś nawet kiedy West Ham w pierwszych minutach drugiej połowy zwiększył intesywność i próbował nas zdominować, radziliśmy sobie.

Kontrowaliśmy grę. To pokazuje, że rozumiemy, jak ważne jest wygrywanie i jak istotne jest odpowiednie zarządzanie meczem.

Tottenham znajduje się na 5. miejscu w tabeli. Przed nim Arsenal, który ma trzy punkty więcej i jeden mecz mniej. Będzie się działo.