Copa Anglia: ostatni akord turnieju

Turniej Copa America Centenario dobiegł końca. Było dużo bramek, mnóstwo emocji, innymi słowy to, co tygrysy lubią najbardziej. Zobaczmy podsumowanie występów zawodników z ligi angielskiej w ostatnich czterech meczach tej rywalizacji.

Pierwszy półfinał: Stany Zjednoczone 0:4 Argentyna (Lavezzi 3′, Messi 32′, Higuain 50′; 86′)

• Geoff Cameron (Stoke), Brad Guzan (Aston Villa), DeAndre Yedlin (Tottenham/Sunderland) – wszyscy cały mecz,
  • Tim Howard (Everton) – 90 minut na ławce rezerwowych.
  • Sergio Aguero (Manchester City) – cały mecz na ławie,
  • Ramiro Funes Mori (Everton), Nicolas Otamendi (Manchester City), Sergio Romero (Manchester United) – wszyscy pełne 90 minut,
  • Erik Lamela (Tottenham) – 23 minuty (wszedł za Lavezziego),
  • Marcos Rojo (Manchester United) – 84 minuty (zmieniony przez Cuestę)

Drugi półfinał: Kolumbia 0:2 Chile (Aranguiz 7′, Fuenzalida 11′)

• Juan Cuadrado (Chelsea) – 80 minut (zmieniony przez Baccę)
  • David Ospina (Arsenal) – całe spotkanie,
  • Carlos Sanchez (Aston Villa) – 57 minut, wyrzucony z boiska (żółte kartki: 41′, 57′).
  • Alexis Sanchez (Arsenal) – cały mecz i żółta kartka.

Mecz o 3. miejsce: Stany Zjednoczone 0:1 Kolumbia (Bacca 31′)

• Geoff Cameron (Stoke), Tim Howard (Everton), DeAndre Yedlin (Tottenham/Sunderland) – wszyscy cały mecz,
  • Brad Guzan (Aston Villa) – 90 minut na ławce rezerwowych.
  • Juan Cuadrado (Chelsea) – 74 minut (zmieniony przez Moreno Durana) i żółta kartka,
  • Carlos Sanchez (Aston Villa) – zawieszony za czerwoną kartkę.

Grande finale: Argentyna 0:0 Chile (karne 2:4)

• Sergio Aguero (Manchester City) – 50 minut (wszedł za Higuaina), najprawdopodobniej zakończył karierę reprezentacyjną,
  • Ramiro Funes Mori (Everton), Nicolas Otamendi (Manchester City), Sergio Romero (Manchester United) – wszyscy cały mecz,
  • Erik Lamela (Tottenham) – 9 minut (wszedł za Evera Banegę),
  • Marcos Rojo (Manchester United) – 43 minuty i czerwona kartka.
  • Alexis Sanchez (Arsenal) – 104 minuty.

Rzuty karne: Vidal 0:0, Messi 0:0, Castillo 0:1 (gol), Mascherano 1:1 (gol), Aranguiz 1:2 (gol), Aguero 2:2 (gol), Beausejour 2:3 (gol), Biglia 2:3, Silva 2:4 (gol).

Reprezentacja Chile wygrała Copa America pokonując Argentynę po raz drugi z rzędu, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Alexis Sanchez.

Następne mistrzostwa Ameryki Południowej już za trzy lata!

By | 2016-06-28T11:35:56+00:00 Czerwiec 27th, 2016|COPA ANGLIA|0 komentarzy