Copa Anglia: ćwierćfinały za nami

Między piątkiem a niedzielą w Copa America Centenario swoje spotkania rozegrało osiem zespołów, które zajęły pierwsze lub drugie miejsce w swoich grupach. Jak potoczyły się ich losy i jaki udział w nich mieli zawodnicy z Anglii? Spójrzmy.

Stany Zjednoczone 2:1 Ekwador (Dempsey 22′, Zardes 65′ – Arroyo 74′)

• Geoff Cameron (Stoke) – cały mecz,
  • Brad Guzan (Aston Villa) – całe spotkanie i żółta kartka
  • Tim Howard (Everton) – 90 minut na ławce rezerwowych,
  • DeAndre Yedlin (Tottenham/Sunderland) – brak w kadrze meczowej; zawieszony za czerwoną kartkę.
  • Jefferson Montero (Swansea) – 90 minut,
  • Juan Carlos Paredes (Watford) – 82 minuty (zmieniony przez Ayoviego) i żółta kartka
  • Antonio Valencia (Manchester United) – 52 minuty, wyrzucony z boiska (żółte kartki: 37′, 52′)
  • Enner Valencia (West Ham) – cały mecz.

Peru 0:0 Kolumbia (karne 2:4)

• Juan Cuadrado (Chelsea) – całe spotkanie, wykorzystany rzut karny,
  • David Ospina (Arsenal) – 90 minut,
  • Carlos Sanchez (Aston Villa) – cały mecz.

Argentyna 4:1 Wenezuela (Higuain 8′ i 28′, Messi 60′, Lamela 71′ – Rondon 70′)

• Sergio Aguero (Manchester City) 16 minut,
  • Ramiro Funes Mori (Everton) – cały mecz,
  • Erik Lamela (Tottenham) – 23 minuty (wszedł za Gaitana), gol w 71. minucie
  • Nicolas Otamendi (Manchester City) – 90 minut,
  • Marcos Rojo (Manchester United) – całe spotkanie,
  • Sergio Romero (Manchester United) – cały mecz, obroniony fatalny jak Kucharczyk rzut karny Seijasa.
  • Adalberto Penaranda (Watford/Granada) – 90 minut na ławce rezerwowych,
  • Jose Salomon Rondon (West Bromwich Albion) – cały mecz, gol w 70. minucie i żółta kartka.

Meksyk 0:7 Chile (Puch 16′ i 87′, Vargas 44′; 52′; 57′; 74′, Sanchez 49′)

• Miguel Layun (Watford/FC Porto) – cały mecz i żółta kartka.
  • Alexis Sanchez (Arsenal) – 90 minut, gol w 49. minucie i asysty przy dwóch pierwszych trafieniach Vargasa.

Z ćwierćfinałów większość reprezentantów ligi angielskiej wyszło bez szwanku. Najpoważniejszą stratą jest chyba odpadnięcie z rozgrywek reprezentacji Ekwadoru, w barwach której występuje aż czterech zawodników z angielskiej ekstraklasy. Na zawodnika tej serii gier zdecydowanie wyrasta Eduardo Vargas, który po czterech zdobytych bramkach przeciwko Meksykanom jest głównym kandydatem na króla strzelców tegorocznego turnieju. Kto wie, być może jego tułaczka po klubach wreszcie się zakończy i Chilijczyk znajdzie sobie stałe miejsce zatrudnienia? Miano cichego bohatera zasługuje natomiast zawodnik Arsenalu, Alexis Sanchez. Prawie połowa goli padła dzięki jego udziałowi. Czy z takim żądłem La Roja zdołają dojść do finału i go wygrać? Na pewno Kolumbijczycy postawią im twarde warunki i spróbują nie dopuścić do takiego scenariusza.

W drugiej parze gospodarze turnieju zmierzą się z napakowaną gwiazdami, nie tylko tymi z angielskich boisk, Argentyną. Z tej dwójki oczywiście to Amerykanie odnieśli mniej spektakularne zwycięstwo i w tym spotkaniu raczej nie będą faworytami, zwłaszcza, że całą reprezentację w większości ciągnął ostatnio sam Clint Dempsey. Może to jednak właśnie ta jedna postać, dzięki swoim heroicznym wysiłkom, zaważy na awansie USA? Przekonamy się już niedługo. Następny raport tuż po spotkaniu finałowym, już w poniedziałek. Już tylko cztery mecze do końca. Zdecydowanie za szybko.

Pary półfinałowe Copa America Centenario:

Stany Zjednoczone – Argentyna (noc z wtorku na środę, godz. 2:55, TVP 1, TVP Sport)

Kolumbia – Chile (noc ze środy na czwartek, godz. 1:55, TVP 1, TVP Sport)

By | 2016-06-27T21:30:41+00:00 Czerwiec 20th, 2016|COPA ANGLIA|0 komentarzy